Her Dijital Sertifikaya Güvenilir mi ?

Her Dijital Sertifikaya Güvenilir mi ?

  • Her Dijital Sertifikaya Güvenilir mi ?
Her Dijital Sertifikaya Güvenilir mi ?

Her Dijital Sertifikaya Güvenilir mi ?

Günümüzde farklı farklı iş kolları için eğitimler veren birçok “yaygın eğitim” kurumu var. Eğitim alma süreçlerinin birçoğunda benzer ilerlediği (farklı olanı zaten biliyorsunuz) büyük bir sır değil. Peki kaç tanesi eğitim sonunda 206 ülkede de geçerli, akredite edilmiş ve seri numarası bulunan dijital sertifika veriyor. Bugün dijital sertifika hakkında konuşalım ve Impress Akademi’nin sektörde ki yerini bir kez daha hatırlayalım.  

 

Neden Dijital Sertifika?

Öncelikle dijital sertifikanın ne olduğuyla başlayalım. Dijital sertifika en kısa tabiri ile “bir kişinin belirli bir eğitim programını veya kursu başarıyla tamamladığını gösteren elektronik bir belgedir. Bir dijital sertifika üniversite, meslek okulları ya da Impress Akademi gibi yaygın eğitim kurumlarından alınabilmektedir.

 

Dijital Sertifikaların Önemi  

Dijital sertifikalar bir süredir hayatımızda olsa da pandemi öncesinde geleneksel basılı sertifikalar katılımcılar tarafından daha fazla tercih edilir durumdaydı. Fakat tüm dünyayı sarsan Covid-19 pandemisi sırasında ve sonrasında dijital sertifikalar oldukça önemli bir hal almışlardır. Hem ulaşım kolaylığı hem de tüm süreçlerin online ortamda gerçekleşebilmesi nedeniyle dijital sertifika verebilen eğitim kurumları katılımcılar tarafından çok daha fazla tercih edilir hale gelmişlerdir.  

 

Dijital Sertifika Nasıl Alınır?

Dijital sertifikanın öneminin anlaşılmasıyla beraber eğitim kurumları da eğitimleri sonrası katılımcılarına dijital sertifika vermeye başladılar. Peki, her kuruma güvenilir mi? E devlet onaylı sertifika nasıl alınır? Gelin tüm soruları beraber cevaplandıralım.

 

Güvenilir Dijital Sertifika Nasıl Anlaşılır?

Eğitim sonrası verilen dijital sertifikanın güvenirliliği birkaç adımla anlaşılabilir.

Birinci adım olarak kurumun hangi program üzerinden dijital sertifika verdiği araştırılmalıdır. Impress Akademi gibi 206 ülkede geçerli, sorgulanabilir seri numarası bulunan Sertifier programı mı kullanılıyor yoksa birçok eğitim kurumu gibi “Word” ya da “Canva” gibi araçlarla üretilmiş, hiçbir geçerliliği bulunmayan bir dijital sertifika mı veriliyor?  Bu soruların cevapları, güvenilir dijital sertifikayı bulmanızda size yardımcı olacaktır. 

 

Sıkça Sorulan Sorular

1.Dijital Sertifikayı Kimler Alabilir?

Eğitimi başarıyla tamamlayan her katılımcı dijital sertifika alabilir. Dijital sertifika için hiçbir yaş ya da meslek sınırı yoktur. Herkes dijital sertifika sahibi olabilir.

2. Dijital Sertifika Almak Ne Kadar Sürer?

Dijital sertifika alma süresi, alınan eğitime göre farklılık göstermektedir. Dijital sertifikanız eğitiminizin bittiği gün mail adresinize gönderilmektedir.

3. Dijital Sertifika Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Impress Akademi’den alacağınız dijital sertifikanın 206 ülkede geçerliliği bulunmaktadır. Akredite edilmiş seri numaralı dijital sertifikanızı, dünyanın her yerinde sorgulatabilirsiniz.

4. Dijital Sertifika Hangi Dillerde Verilmektedir?  

Dijital sertifikanızı Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 dilde talep edebilirsiniz.

5. Tüm Eğitimlerinizde Dijital Sertifika Veriyor Musunuz?

Evet, tüm eğitmenlerimizin sonrasında dijital sertifika vermekteyiz.

 

 

BİZ SİZİ ARAYALIM