SAP PP Uzman Danışmanlık Eğitimi - Online, Uygulamalı | 0216 450 02 02

SAP PP Uzman Danışmanlık Eğitimi

SAP PP Uzman Danışmanlık

SAP PP Uzman Danışmanlık Kursları

 

Impress Akademi'nin SAP PP Uzman Danışmanlık Eğitimi, üretim planlama ve operasyonları yönetmek için SAP PP modülüne yoğunlaşır. Bu 15 saatlik kurs, malzeme ihtiyaç planlaması ve kapasite planlama gibi konuları kapsar.

Eğitim hem online hem de sınıf içi seçeneklerle sunulmakta olup, kurs sonunda verilen sertifika, katılımcıların uzmanlık alanlarında yetkinliklerini belgeler. Kursun fiyatı ve içeriği, katılımcılara pratik ve teorik bilgiler sunmak için tasarlanmıştır.

SAP PP Danışmanlık Eğitimi
SAP PP (Üretim Planlama), SAP lojistik modüllerinin temel modüllerden biridir ve kapasite planlama, malzeme planlama, üretim planlaması, malzeme listesi ve mal hareketi gibi planlama süreçleri ile ilgilenir. SAP PP modülü, Malzeme Listesi (BOM) etkinliği, iş merkezi ve yönlendirme için gerekli ana verileri işler ve ayrı bir bileşende tutar.


Eğitimin amacı nedir?
SAP PP modülünü key user seviyede kullanan uzman kullanıcılara, PP modülünün danışmanlık tarafını öğretmek için hazırlanmış bir eğitimdir.


Kimler için uygundur?
SAP PP modülünü key user seviyesinde kullanan tüm kullanıcılar için uygun bir eğitimdir.


Eğitim İçeriği
Eğitim Süresi:
15 DERS SAATİ

 • Planlama/İmalat I 
  • Ana verinin oluşturulması ve yönetilmesi: malzeme ana verisi, malzeme ürün ağacı (BOM), sınıflar, karakteristikler, belgeler, varyant konfigürasyonuna genel bakış, iş yeri, rotalama, üretim kaynakları, değişiklik yönetimi, toplu değişiklik. 
  • ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) üretim planlaması: talep yönetimi, plana dayalı MRP (Malzeme İhtiyaç Planlama), stoğa üretim ve sipariş üzerine üretim ve planlama stratejileri, malzeme ihtiyaç planlamasının oluşturulması, MRP sonuçlarının işlenmesi, ek MRP süreçleri 
 • Planlama/İmalat II 
  • Üretim siparişleri içeren sipariş kontrollü üretim: Sipariş kategori ve türlerinin gözden geçirilmesi, sipariş yapısı/sipariş işleme akışı, sipariş oluşturma/sipariş değiştirme, arayüz ile planlama, sipariş onayı (durum yönetimi, kullanılabilirlik kontrolü), sipariş belgelerinin yazdırılması, malzeme hazırlama ve geri çekme, süreç entegrasyonu (arayüzler) ve sipariş teyit kontrolü, mal girişi, sipariş kapama, arşivleme ve silme, bilgi sistemleri (gözden geçirme, otomasyon (toplu işleme, çok seviyeli sipariş yönetimi)). 
  • Proses tipi üretim, seri üretim, KANBAN ve kapasite planlama 
  • Belirli iş süreçleri kullanarak hayali bir demo şirkette uygulama için entegre vaka incelemesi: şirket yapısı, ana veri ve SAP sistemindeki ECC iş süreçlerinin konfigürasyonu ve eşleştirilmesi. 
 • Impress Akademi olarak eğitimlerimizin sonunda dijital sertifika vermekteyiz. Bu sertifika Impress Akademi kurum onaylı olarak, kişiye özel seri numarasıyla dijital kütüphanenize eklenmektedir.
 • Dijital sertifika, size sertifikanızı başta Linkedin olmak üzere sosyal platformlarda görünür kılarak CV’nizi güçlendirme imkanı sağlar.
 • Sertifier altyapısında oluşturulan kütüphanenizde tüm yetkinliklerinize, kazanımlarınıza ve kurs bilgilerine tek tuşla erişebilirsiniz.
 • Dilerseniz sertifikanıza PDF formatında da ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

BİZ SİZİ ARAYALIM